Αποτελέσματα 11ης αγωνιστικής 4ου ομίλου Γ' Εθνικής

Κυριακή 01/12/2019

Ανακατατάξεις στον βαθμολογικό πίνακα την ολοκλήρωση της 11ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Η Αναγέννηση Άρτας πήρε σημαντικό εκτός έδρας αγώνα στον Θιναλιακό στη Κέρκυρα, ο ΠΑΣ Πρέβεζας ηττήθηκε από τον Απόλλωνα Ευπαλίου με 3-0, ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου γνώρισε την πρώτη του ήττα από τους την ΑΕΠ Καραγιαννίων με 1-2 ενώ ο Τηλυκράτης Λευκάδας νίκησε το Μεσολόγγι.
Δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στον Θιναλιακό και την Αναγέννηση Άρτας, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν ένα σπουδαίο διπλό μέσα στην Κέρκυρα με τελικό σκορ 0-2.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40’ με γκολ του Σχισμένου για το 0-1 του ημιχρόνου.
Στο 76’ η Αναγέννηση ξαναχτύπησε με τον Μπότσαρη για το τελικό 0-2.
Διαιτητής : Μπούμπας Κωνσταντίνος (Ηπείρου) Βοηθοί : Σπυρογιώτης Δημήτρης (Ηπείρου) – Μπόσιας Δημήτρης (Ηπείρου) Παρατηρητής : Τσιάκος Σπύρος (Θεσπρωτίας)

Θιναλιακός (Κορομπόκης) : Βορύλλας, Αρμένης, Κροκίδης, Μουζακίτης, Πουλημένος, Κούδας (20′ λ.τρ. Στεργίου – 72′ Γραμμένος), Μπάρντι Κ., Μπάρντι Ε., Αγοράς (65′ Λυκόκας), Λούβρος, Χατζηδημητρίου
Αναγέννηση (Νταλάκας) : Μήτσιος, Τσελά, Παππάς (46′ Χεμπέγια), Κραμπής, Σχισμένος, Μανιώτης, Παπακίτσος Αλ. (69′ Βασιλάκος), Χούσος, Σιδηρόπουλος, Μαργαρίτης (77′ Κατσαρός), Μπότσαρης (85′ Παπακίτσος Δ.)

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στον 4ο Όμιλο:
Θιναλιακός-Αναγέννηση Άρτας 0-2
Απόλλων Ευπαλίου-ΠΑΣ Πρέβεζα 3-0
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 1-2
Τηλυκράτης Λευκάδας-ΑΕ Μεσολογγίου 2-1
ΑΕ Λευκίμμης-Σούλι Παραμυθιάς 0-1
Μακεδονικός Φούφα-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-1
ΑΟ Ανατολής-Αστέρας Ιτέας 4-2

Η βαθμολογία (11 αγων)
ΑΕΠ Καραγιαννίων 26
Αχέρων Καναλακίου 24
Αναγέννηση Άρτας 22
Θιναλιακός 17
Μακεδονικός Φούφα 16
Σούλι Παραμυθιάς 15
Τηλυκράτης 15
ΠΑΣ Πρέβεζας 14
ΑΟ Ανατολής 14
ΑΕ Λευκίμμης 11
Ναυπακτιακός Αστέρας 11
ΑΕ Μεσολογγίου 11
Απόλλων Ευπαλίου 11
Αστέρας Ιτέας 6

Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής Α’ ΕΠΣ Άρτας
Σάββατο 30/11/2019
ΑΕΜ Μέλισσα – Απόλλων Γλυκορίζου 4-1
ΑΟ Φιλοθέης – Δίας Κωστακιών 1-2
ΑΕ Καμπής – Σκουφάς Κομποτίου 1-2
ΠΑΣ Ανέζα – ΑΕ Ξηροβουνίου 0-0
Φιλέλληνες Πέτα – ΑΟ Κλειδίου 0-2
Δόξα Άρτας – Αχιλλέας Νεοχωρίου (4/12)
Ολυμπιακός Καλοβάτου – Προοδευτική Γραμμενίτσας (4/12)

Βαθμολογία Α’ ΕΠΣ Άρτας 2019-20
1 Δόξα Άρτας 21
2 Σκουφάς Κομποτίου 19
3 ΑΕΜ Μέλισσα 19
4 ΑΟ Κλειδίου 17
5 ΑΕ Καμπής 15
6 Απόλλων Γλυκορίζου 12
7 Φιλέλληνες Πέτα 12
8 Ολυμπ. Καλοβάτου 10
9 Αχιλλέας Νεοχωρίου 9
10 Δίας Κωστακιών 9
11 ΠΑΣ Ανέζα 5
12 ΑΕ Ξηροβουνίου 4
13 ΑΟ Φιλοθέης 3
14 Προοδευτική Γραμ. 3

Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής Β’ ΕΠΣ Άρτας
Κυριακή 01/12/2019
Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής – ΑΟ Κορφοβουνίου 3-1
ΠΑΣ Κομμένου – Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 1-4
ΑΣ Ρακούν – Άρτα 2004 1-1
ΑΟΚ Τζουμέρκων – ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών 2-2
Ακράτητος Ακροποταμιάς – Αστέρας Ρόκκα 0-1

Βαθμολογία Β’ ΕΠΣ Άρτας 2019-20
1 Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 20
2 Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής 18
3 ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών 17
4 ΑΟ Κορφοβουνίου 16
5 ΠΑΣ Κομμένου 12
6 ΑΟΚ Τζουμέρκων 11
7 Αστέρας Ρόκκα 10
8 Άρτα 2004 4
9 Ακράτητος Ακροποταμιάς 3
10 ΑΣ Ρακούν 2

Κυριακή, 01 Δεκεμβρίου 2019
Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου 2-1
Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕ Καραϊσκάκης αλλά στοτέλος κατάφερε να κάνει την ανατροπή, να νικήσει με 2-1 του Απόλλωνα Πόντου και να ανεβεί στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2.
Η ΑΕ Καραϊσκάκης κόντρα στον τελευταίο Απόλλωνα Πόντου, είδε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 45′ με τον Κοντοέ, στο πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, έχασαν ευκαιρίες και κατάφεραν να πετύχουν την ανατροπή.

Η ΑΕ Καραϊσκάκης ισοφάρισε με τον Κυβελίδη στο 73′ γκαι ο Κούστα στο 77′ διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Μια νίκη που έφερε τους «πράσινους» στους 11 βαθμούς και την 4η θέση, που αισιοδοξούν για το μέλλον.
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Α. Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Παναγιώτου, Βλάχος (60′ Αλμπάνης), Καπίας, Μασούρας, Τσούτσης (46′ Κούστα), Ψιάνος, Κυβελίδης, Χατζηστραβός (91′ Καψάλης), Μέτσε.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δ. Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Γεωργιάδης, Λουφάκης (87′ Τσουμάνης), Αμαραντίδης, Κοντοές, Σαμαράς, Καλαϊτζίδης (81′ Καλογέρης), Πουρτουλίδης, Ολαϊτάν (26′ Δαλιανόπουλος), Χασομέρης, Μπρίτο.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:
1. Απόλλων Σμύρνης 14
2. ΠΑΣ Γιάννινα 12
3. Παναχαϊκή 12
4. Καραϊσκάκης 11
5. Απόλλων Λάρισας 11
6. Δόξα Δράμας 10
7. Πλατανιάς 10
8. Εργοτέλης 10
9. Χανιά 8
10. Λεβαδειακός 8
11. Απόλλων Πόντου -3
12. Κέρκυρα -3

Προτεινόμενα για εσάς