Οι Σταυροί όλων των υποψηφίων βουλευτών Άρτας όλων των κομμάτων

Με την Ενσωμάτωση σε 210 από τα 211 ( 99,53 %) της σταυροδοσίας των βουλευτών τα αποτελέσματα όλων των υποψηφίων βουλευτών Άρτας όλων των κομμάτων, έχουν ως εξής:

* ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1. ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου 8.805
2. ΤΣΙΡΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου 4.370
3. ΒΛΑΡΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Δημητρίου 942
4. ΜΠΕΚΑ ΕΛΠΙΔΑ του Δημητρίου 871
5.ΤΑΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου 718

* ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη 8.257
2.ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Χαριλάου 3.160
3.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΝΤΙΝΟΣ) του Ευαγγέλου 3.075
4.ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ) του Κωνσταντίνου 1.955
5.ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Μιχαήλ 731

* Κίνημα Αλλαγής
1.ΓΚΟΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ναπολέοντα 1.426
2.ΜΕΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή 1.202
3.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ του Ανδρέα 635
4.ΑΛΕΞΗ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου 388
5.ΦΩΤΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ του Γεωργίου 52

* ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΣΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου 489
2.ΑΛΙΦΤΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου 408
3.ΖΟΡΜΠΑ-ΖΙΩΒΑ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ (ΡΙΤΑ) του Κωνσταντίνου 304
4.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ-ΤΣΟΥΤΣΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Βασιλείου 264
5.ΠΑΝΟΔΗΜΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του Κωνσταντίνου 162

* ΜέΡΑ25
1.ΓΚΟΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλεξάνδρου 185
2.ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Σεραφείμ 150
3.ΤΣΑΜΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αναστασίου 147

* ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ- ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1.ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ ΞΕΝΟΦΩΝ του Λεωνίδα 186
2.ΚΟΣΜΑΣ ΘΩΜΑΣ του Νικολάου 149
3.ΤΖΑΛΛΑ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου 104

* ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1.ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γρηγορίου 176
2.ΤΣΟΧΑΝΤΑΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη 129
3.ΜΟΣΧΟΥ ΦΛΩΡΑ του Βασιλείου 104

* ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1.ΚΑΣΕΛΙΜΗ ΕΙΡΗΝΗ-ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗ του Ολυμπίου 148

*ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1.ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου 55
2.ΚΑΤΣΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Χαριλάου 37
3.ΑΝΝΙΣΑ ΜΑΡΙΑ του Ευαγγέλου 36

*ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1.ΠΕΣΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου 57
2.ΠΙΣΤΙΩΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Δημητρίου 45
3.ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ (ΟΛΙΑ) του Γεωργίου 23

* ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α-ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ
1.ΒΡΑΤΣΙΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου 33
2.ΛΑΚΚΑ ΛΑΥΡΙΑ-ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου 28
3.ΔΑΡΓΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Χαρίδημου 9

* ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1.ΣΤΑΣΙΝΟΥ ΕΛΕΝΗ του Νικολάου 40
2.ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Δημητρίου 20
3.ΣΤΑΜΕΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Σπυρίδωνος 3

* ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1.ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου 19
2.ΤΣΩΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ του Χρήστου 19
3.ΚΡΑΨΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη 17

* Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ
1.ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΗΣ του Αριστείδη 46
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1.ΣΚΑΝΔΑΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Κωνσταντίνου 38
2.ΚΑΡΑΧΡΗΣΤΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Γεωργίου 22

* ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ-ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1.ΚΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη 26

* ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1.ΜΠΡΕΝΤΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Αποστόλου 5

Οι σταυροί των υποψήφιων βουλευτών στην Ήπειρο

Με καταμετρημένο το 99,41 %, 506/509 των τμημάτων στα Ιωάννινα οι σταυροί των υποψήφιων βουλευτών ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ και ΚΙΝΑΛ είναι:

*ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου 10.863
2.ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Στεφάνου 8.602
3.ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Ελευθερίου 8.367
4.ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού 7.681
5.ΔΑΡΔΑΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ματθαίου 5.782
6.ΤΣΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Θεμιστοκλή 5.611
7.ΤΖΑΡΟΥΧΗ ΣΟΦΙΑ του Αποστόλου 2.729

* ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στέφανου 10.056
2.ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου 9.315
3.ΜΑΝΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου 6.830
4.ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου 4.810
5.ΝΑΣΣΗ ΟΛΓΑ του Ελευθερίου 4.374
6.ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΘΕΟΦΑΝΩ του Γεωργίου 2.748
7.ΣΠΕΓΓΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου 2.119

* Κίνημα Αλλαγής
1.ΓΑΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου 2.685
2.ΜΑΝΤΑΛΟΒΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου 2.464
3.ΖΑΡΠΑΛΑΣ ΣΩΤΗΡΗΣ του Κωνσταντίνου 1.908
4.ΚΑΣΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αριστείδη 1.901
5.ΜΠΑΡΜΠΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ) του Χαραλάμπους 1.484
6.ΖΗΚΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Γεωργίου 754
7.ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΠΡΕΝΤΖΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Λεωνίδα 521

*Εκλέγονται οι ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ, ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΑΜΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ

Με καταμετρημένο σχεδόν το 98,84 %, 170/172 τμήματα οι σταυροί των υποψήφιων βουλευτών Θεσπρωτίας έχουν ως εξής:

* ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου 8.748
2.ΦΙΛΗ-ΠΑΣΧΑΛΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ-ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Δημητρίου 1.026
3.ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Λαμπρινού 809
4.ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ ΟΛΓΑ του Δημητρίου 379

* ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.ΚΑΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος 4.883
2.ΚΟΤΖΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σπυρίδωνος 1.868
3.ΤΣΑΚΙΡΗ ΑΣΤΥΡΟΠΗ του Αθανασίου σ315
4.ΠΡΟΒΙΔΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΑΘΗΝΑ-ΕΛΕΝΗ του Νικολάου 267

Εκλέγονται οι ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ και ΚΑΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ

Με καταμετρημένο το 99,40 %, 167/168 των τμημάτων στην Πρέβεζα οι σταυροί των υποψήφιων βουλευτών ΝΔ, ΣΥΡΙΖΑ είναι:

* ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1.ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου 6.665
2.ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου 5.709
3.ΚΟΝΤΑΞΗ-ΝΑΣΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Ιωάννη 1.375
4.ΡΑΒΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη 668

*ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1.ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη 5.589
2.ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Σωτηρίου 3.011
3.ΚΡΙΤΣΙΜΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Λάμπρου 1.031
4.ΜΠΟΤΖΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιλτιάδη 461

* Εκλέγονται οι ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ και ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Προτεινόμενα για εσάς