Παρών σε 3 Δήμους

Εκδήλωση με την παρουσία του υποψήφιου Περιφερειάρχη Ηπείρου της ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ Γ. Πρέντζα

-Επικεφαλής Στράτος Καλλώνης, Ηλίας Σαπρίκης και Χρήστος Λύκος
-Όλα τα ονόματα των περιφερειακών και δημοτικών συμβούλων της ΛΑΪΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ

Με ομιλία του υποψήφιου Περιφερειάρχη Ηπείρου Γιώργου Πρέντζα, που παρουσίασε τους στόχους των ψηφοδελτίων της ΛΑΙΚΗΣ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗΣ στην Περιφέρεια και στους Δήμους της Άρτας, έγινε η ανακοίνωση των υποψήφιων περιφερειακών και δημοτικών συμβούλων.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στη ΔΙΩΝΗ, με την παρουσία υποψηφίων, μελών και φίλων των μετωπικών παρατάξεων που υποστηρίζει το ΚΚΕ στις αυτοδιοικητικές εκλογές.
Συγχρόνως προσφέρθηκαν κρασί, μεζέδες και πίτες, ενώ στο τέλος διασκέδασαν με λαϊκή ορχήστρα.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι, στην περιφερειακή Ενότητα Άρτας 
Υποψήφιος Περιφερειάρχης Ηπείρου Γιώργος Πρέντζας
1). Αλιφτήρας Γιώργος του Βασίλη, Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Άρτας
2). Αρχιμανδρίτης Λάμπρος του Ιωάννη, (ελεύθερος επαγγελματίας) 3). Ζιώβας Βασίλης του Μιχαήλ, φυσιοθεραπευτής, Περιφερειακός Σύμβουλος
4). Ζορμπά – Ζιώβα Ρίτα , Φαρμακοποιός, Αντιπρόεδρος του Φαρμακευτικού Συλλόγου Άρτας, αντιπρόσωπος στον Πανελλήνιο Φαρμακευτικό Σύλλογο
5). Κικιώνη Μαρία του Αγησίλαου, μέλος του Δ.Σ. της ΟΑΣΝΑ
6). Λύκας Δημήτρης του Ιωάννη, Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Άρτας, πρόεδρος σωματείου Εμπορο-υπαλλήλων Άρτας.
7). Μπανιάς Κώστας του Δημητρίου. Β΄ Αντιπρόεδρος του Επιμελητηρίου Ε.Β.Ε. Άρτας, μέλος του Δ.Σ. της Ομοσπονδίας ΕΒΕ.
8). Μπέτσας Βαγγέλης του Αθανασίου, Δημοτικός Υπάλληλος, (Πρόεδρος ΟΑΣΝΑ)
9).Νάτσης Λάμπης του Σπύρου, Εργάτης , Πρόεδρος του σωματείου Εργαζομένων στον πρώην Αμβροσιάδη, αντιπρόσωπος στην Ομοσπονδία Γάλα – Τρόφιμα – Ποτά
10).Ξυλογιάννη Παναγιώτα του Ευαγγέλου, Γιατρός, Πρόεδρος Ο.Γ.Ε.

11). Πανοδήμου Λαμπρινή του Κωνσταντίνου, Άνεργη, Αντιπρόσωπος στο Ε.Κ.Α.
12). Πάντζος Περικλής του Γεωργίου. Μέλος Δ.Σ. των εργαζομένων του Νοσοκομείου Άρτας.
13). Σταμάτης Ντίνος του Νικολάου Γεωπόνος, Συνδικαλιστής στο ΓΕΩΤΕΕ
14). Τσάκαλος Βασίλης του Κωνσταντίνου, Γυμναστής μέλος του Δ.Σ. Δασκάλων, Αντιπρόσωπος στη Δ.Ο.Ε.
15). Χρηστούλη Γωγώ του Σωτήρη. Μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

Δήμος Αρταίων 
Υποψήφιος Δήμαρχος Στράτος Καλλώνης (Αντιπρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Άρτας) 
Υποψήφιοι Σύμβουλοι
1). Αλέξη – Ρίζου Ντίνα, Άνεργη, αντιπρόσωπος στο ΕΚΑ
2). Αλέξη Ζωή (Ιδιωτική Υπάλληλος)
3).Αναγνωστόπουλος Γιάννης (Φοιτητής),
4). Αποστόλου Μάγδα (Άνεργη),
5). Βαλάρη Μαρία (Εκπαιδευτικός),
6). Βασιλείου Αναστασία (Χημικός),
7). Βάσσιος Βασίλης (Λογιστής), (Μέλος του Δ.Σ. του Ε.Κ.Α., Πρόεδρος του Συνδικάτου Γάλα – Τρόφιμα Ποτά)
8). Βέλλιος Θοδωρής (φοιτητής),
9). Γάλλιος Χρήστος (Συνταξιούχος), (Συνταξιούχος,μέλος του Δ.Σ. Συνταξιούχων ΙΚΑ ΆρταςΥπερ– πολύτεκνος)
10). Γιάμμαρη Χρυσαυγή (Άνεργη),

11). Γιώτη Αγγελική (Λογίστρια), Πρόεδρος του Σωματείου Λογιστών, Πρόεδρος της Επιτροπής Ειρήνης Άρτας ,μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ
12). Ζιώβας Βησσαρίων (Ράκιας) (Αρχιτέκτονας Υπάλληλος ΠΕ.Δ.),
13). Καραγιάννη Ηλέκτρα (Φοιτήτρια),
14). Καραμέτου Εύα (Αρχιτέκτονας),
15). Καραμπίκα Μαίρη (Λογίστρια),
16). Κατσαντούλας Γιώργος (Αγρότης), Μέλος του Δ.Σ. της Ο.Α.Σ.Ν.Α.
17). Κολιού Κωνσταντίνα (Άνεργη),
18). Κολοβός Αλέκος (Ελεύθερος επαγγελματίας),
19). Lougkia Andrianos (Φοιτητής , ΜηχανικώνΗ/Υ και Πληροφορικής Πάτρας), μέλος τους Δ.Σ. Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας)
20). Μήλιου Χριστίνα (Καθηγήτρια Πληροφορικής),

21). Μήτος Ορέστης (Φοιτητής Πολυτεχνείου),
22). Μητσαρά Βαγγελιώ (Εργαζόμενη), Μέλος του Δ.Σ. του Συνδικάτου Γάλα – Τρόφιμα – Ποτά
23). Μιάμης Γιώργος (Μεταπτυχιακός Φοιτητής),
24). Μπανιάς Κώστας (Συνταξιούχος Τραπεζικός), (Μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου «Σκουφάς», υπεύθυνος του Λαογραφικού Μουσείου)
25). Μπέης Πάνος (ιδιωτικός Υπάλληλος),
26). Μπέτσας Πέτρος (πτηνοτρόφος),
27). Νικολέτος Γιάννης (Μεταφραστής),
28). Ξυθάλης Γιώργος (πρών διαιτητής Ά Εθνικής)
29). Ξυλογιάννης Δημήτρης (Συνταξιούχος καθηγητής ΤΕΙ),
30). Πανοδήμου Παρθενία (Παρασκευάστρια στο Γ.Ν.Άρτας),

31). Παπαϊωάννου Κώστας (Δημοτικός Σύμβουλος),
32). Παπασπύρου Αγαθή (Εργαζόμενη),
33). Παπασωτηρίου Κώστας (Φαρμακουπάλληλος),
34). Παππάς Κωνσταντίνος, (Λογιστής) , Γραμματέας του Δ.Σ.του Σωματείου Λογιστών
35). Σακκάς Κώστας (Συνταξιούχος),
36). Σαραντάρης Γιώργος (Εργαζόμενος),
37). Σκορίλα Λαμπρίνα (εργαζόμενη),
38). Σπανός Γιώργος (Γιατρός),
39). Στάμου Ηλέκτρα (Γιατρός),40). Στούμπος Άρης (Δάσκαλος),

41). Τσαμπάς Αλέκος (Αγρότης)
42). Χαλάστρας Βασίλης (Συνταξιούχος), (μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Συνταξιούχων)
43). Χαριλόη Σπυριδούλα
44). Χήρας Βαγγέλης, (Ελαιοχρωματιστής).

Λαϊκή Συσπείρωση Δήμου Νικολάου Σκουφά
Υποψήφιος Δήμαρχος: Ηλίας Σαπρίκης
Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι:
1). Ανδρεά Μαριάννα,
2). Αρβανιτοπούλου Γωγώ,
3). Αρχιμανδρίτη Άννα,
4). Βαρέλης Γιάννης,
5). Γιαννούλης Βασίλης,
6). Γιώτης Θανάσης,
7). Δήμου Μαριάννα,
8). Θεοχάρης Νίκος,
9). Καζναφέρης Γιάννης,
10). Κακαριάρης Χρήστος ,

11). Καλαμπόκης Δημήτρης,
12). Καρατσώλη Μαρία,
13). Κικιώνης Κώστας,
14). Κολιού Λαμπρινή,
15). Κώτσης Άγγελος,
16). Μπακογιάννη Βασιλική,
17). Μαλιγιάννη Παναγιώτα,
18). Μπαλαδήμας Αλέκος,
19). Μπίζας Μπάμπης,
20). Παλάντζα Μαίρη,

21). Παπαδάκου Ερμιόνη,
22). Παπαπάνου Αγγελική,
23). Πεσλής Μίμης,
24). Πεσλής Όθωνας,
25). Σαπρίκης Γιώργος,
26). Σερβετάς Χρήστος,
27). Σκιαδάς Αριστοτέλης,
28). Στεργίου Λαμπρινή,
29). Σωτηρίου Μάγδα,
30). Τάτσης Χρήστος,

31). Χούτα Φρόσω,
32). Χρήστου Μάκης,

Λαϊκή Συσπείρωση Δήμου ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΤΖΟΥΜΕΡΚΩΝ
ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΥΚΟΣ
Ανακοίνωση πρώτης ομάδας υποψηφίων
1). Αλπογιάννη – Χωριανοπούλου Βασιλική,
2). Γαλάνης Δημήτρης,
3). Ευαγγελής Βαγγέλης,
4). Καλιαρντάς Πάνος,
5). Καλόγηρος Θεόδωρος,
6). Καραμάνης Γιώργος,
7). Κολιούλη Σαββούλα,
9).Κολόσα – Λώλου Σπυριδούλα,
10). Κοτελίδα Ιωάννα,

11). Λάκκας Αλκιβιάδης,
12). Λύκου Αικατερίνη,
13). Μάνος Αντώνης,
14). Πάντου Γεωργία,
15). Παπαγιώτη Βασιλεία,
16). Παππάς Βασίλης,
17). Πουρναράς Κώστας,
17).Ρίζος Κώστας,
18). Σταύρου Βασίλης,
19). Τριάντου Ελευθερία,
20). Τυρολόγος Κώστας.

Προτεινόμενα για εσάς