Πρώτη του ήττα για την ΑΕ Καραϊσκάκης στην Πάτρα

Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πήρε η Παναχαϊκή που δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον Καραϊσκάκη. Οι «κοκκινόμαυροι» επικράτησαν με 2-0 επί των Αρτινών στην Αγυιά για την 3η αγωνιστική της Super League 2.
ΦΑΣΕΙΣ
34΄ Ο Κολ δίνει ωραία κάθετη πάσα στον Μωραϊτης, αυτός μπαίνει στη περιοχή, αποφεύγει ένα αντίπαλο και σουτάρει διαγώνια στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0
45΄ Ευκαιρία για την ΑΕ Καραισκακη με τον Βλάχο να κάνει σουτ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Σουλη

53΄:Ο Λινάρδος πετυχαίνει πολύ ωραία γκολ όταν μετά από κάθετη του Κολ, μπήκε στη περιοχή και με κενό χωρο, ένα ωραίο πλασέ και έκανε το 2-0
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νιας), βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας), Πετρίδης (Χίος), τέταρτος: Λάμπρου (Ευβοίας)
Κίτρινες: 10’ Πατάπης / 12’ Παναγιώτου, 21’ Τσούτσης
Γκολ: 34’ Μωραΐτης, 53΄Λινάρδος
Παναχαϊκή (Μπαξεβάνος): Σούλης (C), Πολίμος, Πατάπης, Τσελεπίδης, Λινάρδος, Παπατόλιος, Κολ (75’ Μουστακόπουλος), Σιατραβάνης, Ιντζόγλου, Κυνηγόπουλος (83’ Μαυριάς), Μωραΐτης (87΄Αντωνακόπουλος).
Καραϊσκάκης (Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου (C), Παναγιώτου, Βλάχος, Καπιάς, Ψιανός (77’ Τερεζίου), Μέτσε Νέτι, Χατζηστραβός, Γυφτοκώστας (57’ Κούστα) , Τσούτσης (71’ Αλμπάνης), Κυβελίδης.

Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής Super League 2 2019-20.
Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης 2-0
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 0-0
Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Πόντου 4-0
Πλατανιάς – Χανιά 1-1
Λεβαδειακός – ΑΟΚ Κέρκυρα 1-0

Βαθμολογία Super League 2 2019-20

1Απόλλων Σμύρνης 9
2Παναχαϊκή 7
3Πλατανιάς 7
4Καραϊσκάκης 6
5Χανιά 4
6ΠΑΣ Γιάννινα 4
7Δόξα Δράμας 4
8Απόλλων Λάρισας 4
9Λεβαδειακός 3
10Εργοτέλης 0
11ΑΟΚ Κέρκυρα* -3
12Απόλλων Πόντου** -6

Γ’ Εθνική 2019-20: Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής 4ου ομίλου.
Κυριακή 3/11/2019
Ήττα για την Αναγέννηση στη Λευκάδα
Δεν μπόρεσε να αντισταθεί η Αναγέννηση Άρτας στη Λευκάδα όπου με τρία γκολ του Γιώργου Τσόφλιου ο Τηλυκράτης επικράτησε 3-1 στην έδρα του της Αναγέννησης Άρτας για την 7η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής.
-στο 3ο λεπτό ο Μαστραντωνάκης έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και παρά τις διαμαρτυρίες από τους παίκτες του Τηλυκράτη ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή ο διαιτητής έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.
– στο 17΄ όταν ο Τσόφλιος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαϊωάννου.
-Στο 55΄ ο Νταλάκας με κεφαλιά ισοφάρισε για την Αναγέννηση Άρτας.
-Στο 57΄ ο Τηλυκράτης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσελάι και ο Τσόφλιος έκανε το 2-1 για τον Τηλυκράτη.
-στο 89΄ ο Τσόφλιος με κεφαλιά, διαμόρφωσε το τελικό 3-1
Αποτελέσματα
Τηλυκράτης Λευκάδας – Αναγέννηση Άρτας 3-1
Αστέρας Ιτέας – ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχέρων Καναλακίου 0-1
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου – Απόλλων Ευπαλίου 5-1
ΑΕ Λευκίμμης – Θιναλιακός 0-4
Μακεδονικός Φούφα – ΑΟ Ανατολής 1-1

Βαθμολογία
1 Αχέρων Καναλακίου 17
2 ΑΕΠ Καραγιαννίων 16
3 Θιναλιακός 14
4 Αναγέννηση Αρτας 13
5 ΠΑΣ Πρέβεζα 11
6 Μακεδονικός Φούφα 9
7 Tηλυκράτης Λευκάδας 8
8 Απόλλων Ευπαλίου 8
9 ΑΕ Μεσολογγίου 7
10 ΑΟ Ανατολής 7
11 Ναυπακτιακός Αστέρας 7
12 ΑΕ Λευκίμμης 6
13 Αστέρας Ιτέας 6
14 Σούλι Παραμυθίας 5

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής Α’ ΕΠΣ Άρτας
Σάββατο 2/11/2019
Απόλλων Γλυκορίζου – ΑΟ Κλειδίου 3-7
ΑΟ Φιλοθέης – Προοδευτική Γραμμενίτσας 3-1
ΑΕ Καμπής – ΑΕΜ Μέλισσα 2-3
Δόξα Άρτας – Φιλέλληνες Πέτα 4-0
Αχιλλέας Νεοχωρίου – ΠΑΣ Ανέζα 1-2
Σκουφάς Κομποτίου – Ολυμπιακός Καλοβάτου 2-0
Δίας Κωστακιών – ΑΕ Ξηροβουνίου 2-1

Βαθμολογία Α’ ΕΠΣ Άρτας
1 Δόξα Άρτας 12
2 ΑΟ Κλειδίου 10
3 ΑΕΜ Μέλισσα 10
4 Σκουφάς Κομποτίου 9
5 Ολυμπιακός Καλοβάτου 7
6 ΑΕ Καμπής 6
7 Αχιλλέας Νεοχωρίου 6
8 Απόλλων Γλυκορίζου 6
9 Δίας Κωστακιών 6
10 ΠΑΣ Ανέζα 4
11 ΑΟ Φιλοθέης 3
12 Φιλέλληνες Πέτα 3
13 ΑΕ Ξηροβουνίου 0
14 Προοδευτική Γραμμενίτσας 0

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής Β’ ΕΠΣΑ

ΑΟ Κορφοβουνίου – Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 0-2
Αστέρας Ρόκκα – Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής 0-0
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών – Ακράτητος Ακροποταμιάς 7-0
ΑΟΚ Τζουμέρκων – ΑΣ Ρακούν 4-1
ΠΑΣ Κομμένου – Άρτα 2004 1-0

Βαθμολογία Β’ ΕΠΣ Άρτας 2019-20

1 Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 10
2 ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών 9
3 ΠΑΣ Κομμένου 9
4 Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής 8
5 ΑΟ Κορφοβουνίου 7
6 ΑΟΚ Τζουμέρκων 6
7 Αστέρας Ρόκκα 4
8 Άρτα 2004 3
9 ΑΣ Ρακούν 1
10 Ακράτητος Ακροποταμιάς 0

Προτεινόμενα για εσάς