Βαριά ήττα στα Χανιά με 5-1 για τον Καραϊσκάκη

Σε άσχημη μέρα βρέθηκε ο Καραϊσκάκης στα Χανιά που δεν δυσκολεύτηκαν και με το άνετο 5-1 ανέβηκαν στην πρώτη εξάδα του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2.
Η κρητική ομάδα μετέτρεψε σε περίπατο την αναμέτρηση από το πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε με 28 βαθμούς στην πρώτη εξάδα.
Στο 11′ τα Χανιά άνοιξαν σκορ όταν έπειτα από ενέργεια του Κουσκουνά, η μπάλα κόντραρε στον Κάσσο και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 18′ οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με κεφαλιά του Κάσσου.
Στο 33′ όταν ο Παναγιωτούδης έκανε το γύρισμα, και ο Κουσκουνάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.
Στο 53′ έγινε το 4-0 με πλασέ του Γρομητσάρη έπειτα από κόρνερ του Τριανταφυλλάκου.
Στο 81′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με κεφαλιά του Κυβελίδη έπειτα από σέντρα του Παπανίκου.
Δτο 82’ τα Χανιά έγραψαν το τελικό 5-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάκου. Στο 84′ η ΑΕ Καραϊσκάκης κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Κυβελίδης δεν βρήκε στόχο από την άσπρη βούλα…
Διαιτητής: Πολυχρόνης Φώτης (Πιερίας) Βοηθοί: Βρούζος Κωνσταντίνος (Πιερίας) – Γαρεφαλάκης Στάθης (Ηρακλείου)
Κίτρινες: Μουμίν 12′, Πάνος 84′ / Τσούτσης 10′
Χανιά (Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Τριανταφυλλάκος, Μουμίν (69′ Γιάκος), Παναγιωτούδης, Κάσσος, Σουντουρά (65′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς (78′ Τζιώρας)
Καραϊσκάκης (Πετράκης): Μέλκα, Χατζηδίμπας (60′ Αλμπάνης), Χατζηστραβός (83′ Δεινόπαπας), Καπίας, Ψιάνος, Μασούρας, Βλάχος, Παπανίκου, Καψάλης, Κυβελίδης, Τσούτσης (66′ Κούστα)

Το προφίλ της 24ης αγωνιστικής:
Παρασκευή (14/2)
Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας 1-0 (37 ‘Εφορντ’)
Κυριακή (16/2)
Δόξα Δράμας – Πλατανιάς 1-0 (47′ Ρόβας)
Χανιά – Καραϊσκάκης 5-1 (11′, 18′ Κάσσος, 33′ Κουσκουνάς, 53′ Γρομητσάρης, 82′ Γιάκος – 80′ Κυβελίδης)
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης 5-1 (10′ Παντελάκης, 33′ Σκόνδρας, 41′ Παμλίδης, 62′ Κριζμάν, 81′ Λεό – 52′ Φατιόν πεν.)

Γ Εθνική-4ος Όμιλος
Μεγάλη νίκη για την Αναγέννηση Άρτας
Μεγάλη νίκη με 2-0 πανηγύρισε η Αναγέννηση Άρτας επί του Τηλυκράτη Λευκάδας, για την 20η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και συνεχίζει το κυνήγι για την πρωτιά στον όμιλο.
Το σκορ άνοιξε η Αναγέννηση στο 29′ με άψογο πλασέ του Κώστα Γκολάκου, να σημειώνει το 1-0
Η Αναγέννηση διπλασίασε τα τέρματά της στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με τον Λάκκα να γράφει το 2-0.
Στο 89΄ η Αναγέννηση Άρτας έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο Παπαρούνης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Κολυτάς (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Παπαλαζάρου (Θεσπρωτίας) – Μιχαλάς (Κέρκυρας)
Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας): Μήτσιος, Χεμπέγια (23΄ Γκανάρας), Τσέλα, Λάκκας, Παπαρούνης, Μανιώτης, Παπακίτσος Α. (90΄ Παπακίτσος Δ.), Χούσος, Σιδηρόπουλος, Γκολάκου (66΄ Νταλάκας), Μπότσαρης(73΄ Σχισμένος).
Τηλυκράτης Λευκάδας (Μάρκος Στεφανίδης): Καλαντζής, Τσελάι, Καταγής Σ., Ρούσσης, Χούσινετς, Τόσκα, Περιστέρης (70΄ Στόικος), Πετράκος, Γεωργίου(46΄ Νικολάου), Ερέκι (81΄ Ντόβας), Κολοβός.

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της Κυριακής- 4ος όμιλος
Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης 2-0
Αχέρων Καναλακίου-Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Σούλι Παραμυθιάς 3-1
Απόλλων Ευπαλίου-ΑΕ Μεσολογγίου 2-3
Θιναλιακός-ΑΕ Λευκίμμης 1-0
ΑΟ Ανατολής-Μακεδονικός Φούφα 0-0