ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γ ΕΘΝΙΚΗ

Ήττα για την Αναγέννηση εντός έδρας

Δεν είχε την αναμενόμενη συνέχεια η Αναγέννηση Άρτας μετά την εκτός έδρας νίκης στον Κατσικά. Η ομάδα της Άρτας ηττήθηκε από τον ΟΦ Αγίου Ματθαίου που επικράτησε επί της Αναγέννησης με 2-1.
Στο 1ο λεπτό η Αναγέννηση έχασε μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ όταν ο Μπότσαρης έκανε πλασέ ο Κώστας Γραικός έδιωξε σε κόρνερ.
Το σκορ άνοιξε ο Γιαννης ο Γραικός στο 46ο λεπτό μετά από πάσα του Σπίνουλα και πλάσαρε, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα της Αναγέννησης.
Στο 59΄ ο Σκανδάλης με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σκάρπου και έκανε το 1-1.

Στο 77΄ ο Γωνιάδης μετά από πάσα του Νικολούδη διαμόρφωσε το τελικό 1-2.
Διαιτητής : Πάνος (Ηπείρου)-Βοηθοί : Διαμάντης – Σπυρογιώτης (Ηπείρου)
Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας) : Πατσιούρας, Καραγιαννίδης, Φωλίνας, Μπόκος (56′ Χεμπέγια), Παπαρούνης, Κραμπής (46′ Γκολάκου), Παπαρούνας (56′ Μαργώνης), Χούσος, Σιδηρόπουλος, Σκανδάλης, Μπότσαρης (79′ Ροβίνας)
ΟΦ Αγίου Ματθαίου (Σάββας Σιδερόπουλος) : Σκάρπος, Ταμπάκου, Κατελούζος, Γραικός Κ., Παπαδόπουλος, Ρούμπο (87′ Σιμακάι), Γραικός Γ. (87′ Αμπατζίδης), Σπίνουλας Σπ., Γραικός Ι. (64′ Νικολούδης), Γωνιάδης, Σπίνουλας Ν. (74′ Πάγκαλης)