Σύλλογος Δρομέων : Ιωαννίνων Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Masters.

Για πρώτη φορά διοργανώθηκαν αγώνες Μαστερς Τεχνικής Κολύμβησης στην Ελλάδα και ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ είχε συμμετοχή και σε αυτή την διοργάνωση.
Στο σύνολο η διοργάνωση είχε 16 συμμετοχές. Την μοναδική συμμετοχή από την περιφέρεια μας την είχε ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ με τον ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑ ΠΑΝΤΟΥΛΑ στην κατηγορία 40+ και κατέκτησε 4 χρυσά μετάλλια.

«Ο Νωντας έλαβε μέρος στα 50-100-200 επιφάνεια και στα 50 Δ.Π ,όπου έκανε πάρα πολύ ωραίες κούρσες και τερμάτισε στην πρώτη θέση.
Συγχαρητήρια στον Νωντα και στους προπονητές του γι’ αυτή την απόφαση και για την προσπάθεια που έκανε για την προπόνηση και τους αγώνες.

Μακάρι να υπάρχει συνέχεια και από άλλους αθλητές Μαστερς είτε ήταν παλιοί αθλητές είτε όχι να ζήσουν αυτή την εμπειρία» αναφέρει ανακοίνωση από τον Σύλλογο Δρομέων Ιωαννίνων.