Super League 2

ΑΕ Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας 2-0
Εύκολος αγώνας για την ΑΕ Καραϊσκάκης απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας, αφού επικράτησε 2-0 και βρέθηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League 2.
Οι γηπεδούχοι, στο 13′ βρέθηκαν μπροστά στο σκορ. Ο Τσαούσης πλάσαρε τον Γκέκα, αυτός έσωσε αλλά ο παίκτης της Αρτινής ομάδας στην επαναφορά έγραψε το 1-0. Λίγο πρίν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ήρθε ένα δεύτερο γκολ στο 42′. Ο Χατζηστράβος, μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ γράφοντας το 2-0.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά την αντίπαλη εστία παρότι στο 75′, ο Καραϊσκάκης έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μασούρα με κόκκινη κάρτα.

Οι συνθέσεις:
ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΆΡΤΑΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκα, Παπανίκου, Καπίας, Βλάχος, Παναγιώτου (85′ Καψάλης), Μέτσε, Ψιάνος, Χατζηστράβος, Τσούτσης (58′ Μασούρας), Γυφτοκώστας (72′ Αλμπάνης), Κυβελίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρας, Σουλιώτης (5′ λ.τ. Κωστούλας), Καρατάσιος, Κουρτεσιώτης, Λίταινας, Χατζής, Νύκταρης (46′ Σιφναίος), Τασιούλης, Σάντος (46′ Νούσιας ), Μπαστακός.

Δυνατό ματς στο Καναλάκι-δεν μπόρεσε η Αναγέννηση
Στον 4ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου επιβλήθηκε 3-2 της Αναγέννησης Άρτας, ενώ η ΑΕ Ποντίων Κοζάνης νίκησε 2-1 τον Αστέρα Ιτέας. Η Αναγέννηση πάλεψε όμως, ο ΠΑΣ Αχέρων πήρε μεγάλη νίκη επικρατώντας της Αναγέννησης Άρτας στο Καναλάκι, με σκορ 3-2. Ήταν ένα ματς που τα είχε όλα, ένα πραγματικό ντέρμπι: Πέντε γκολ, δυο δοκάρια, μια αποβολή και πολλές ευκαιρίες.
Στο 14΄ ο Μπλέτσας με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.
Στο 53΄ ο Σιδηρόπουλος μετά από σέντρα του Παπακίτσου Α. ισοφάρισε για την Αναγέννηση.

Στο 57΄ απευθείας φάουλ του Βασιλειάδη του Αχέροντα, η μπάλα βρήκε το δοκάρι.
Δοκάρι στο 63΄ και για την Αναγέννηση σε σουτ του Σταμούλη.
Στο 65΄ μετά από φάουλ του Παπακίτσου Α. ο Χούσος από κοντά έκανε το 1-2 για την Αναγέννηση.
Στο 66’΄ο Φράγκος με κεφαλιά ισοφάρισε για την ομάδα του Αχέροντα.
Στο 74ο λεπτό σε μελέ, στην περιοχή της Αναγέννησης ο Κυριάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
Η Αναγέννηση Άρτας τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες καθώς στο 89΄ αποβλήθηκε ο Σταμούλης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Ντούρος): Κοντογουλίδης, Ζδράβος, Βασιλειάδης, Φράγκος, Πάνος, Γούλας (92′ Λουκούμης), Κυριάκης, Πότσης, Μπλέτσας (60′ Φέτσης), Νικολάου (77′ Βραχνός), Μουζακίτης.

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας): Παπαϊωάννου, Χεμπέγια, Γιαννούλης (24′ λ.τρ. Σταμούλης), Κραμπής (84′ Ζοτάι), Παπαρούνης, Μανιώτης, Παπακίτσος Αλ. (74′ Βασιλάκος), Χούσος, Σιδηρόπουλος, Νταλάκας (56′ Μαργαρίτης), Παπακίτσος Δ. (76′ Βασιλάκος).