Super League 2

Δόξα Δράμας – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-3

ΤΑ ΓΚΟΛ: 60′ Ιωαννίδης, 68′ Ιωαννίδης πεν. – 37′ Ψιάνος, 64′ Κυβελίδης, 78′ Χατζηστραβός
– Με 10 παίκτες ο Καραϊσκάκης, λόγω αποβολής του Καραγιαννίδη στο 67′
Ο Καραϊσκάκης άνοιξε το σκορ με τον Ψιάνο στο 38ο λεπτό. Με τη συμπλήρωση μίας ώρας στην αναμέτρηση (60′) ο Ιωαννίδης νίκησε από κοντά τον Μέλκα για την ισοφάριση.
Ο Κυβελίδης στο 64 έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα της Άρτας, ενώ ο Ιωαννίδης με εκτέλεση πέναλτι στο 68′ – φάση στην ομάδα οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής με απευθείας κόκκινη του Καραγιαννίδη – ισοφάρισαν εκ νέου.
Ο Χατζηστραβός στο 78ο λεπτό ήταν αυτός που πέτυχε το πέμπτο γκολ της αναμέτρηση και χάρισε στον Καραϊσκάκη την απόδραση με 3-2 από τη Δράμα.
Δόξα Δράμας: Μένκα, Αποστολίδης, Αργυρόπουλος (77′ Παρασκευάς), Καψάλης, Κόντος, Κουκόλης (16′ λ.τρ. Μαρκοπουλιώτης), Κρητικός, Παπαργυρίου, Πλέγας (46′ Ρόβας), Σιώπης, Ιωαννίδης
ΑΕ Καραϊσκάκης: Μέλκας, Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Γυφτοκώστας (69′ Βλάχος), Χατζηστραβός, Καπίας, Ψιάνος, Μέτσε, Παπανίκου, Τσούτσης (76′ Καψάλης), Κυβελίδης (83′ Κούστα)

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ
Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου
Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα 2-1 (7′ Γκουστάβο, 48′ Ναζίμ / 85′ Νγκαν)
Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου (16:00)
Δόξα Δράμας – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-3 (60′, 68 πεν. Ιωαννίδης / 38′ Ψιάνος, 64′ Κυβελίδης, 78′ Χατζηστραβός)
Απόλλων Πόντου – Χανιά 0-4 (51′ Πάνος, 58′ Λεοζίνιο, 59′, 68′ Κουσκουνάς)
Απόλλων Σμύρνης – Εργοτέλης 3-0 (Τόμας, 48′ Μπλάζιτς, 56′ Παυλίδης)
Παναχαϊκή – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 (26′ Παπατόλιος / 38′ Κρίζμαν)
Α.Ο Πλατανιάς – Λεβαδειακός 3-2 (52′ Νίλι, 55′ Μπιανκόνι, 77′ Λουκίνας / 22′ Σανάμπρια)

Γ’ Εθνική – 2η αγωνιστική Κυριακή 29/9
Πήρε ισοπαλία στην Παραμυθιά η Αναγέννηση
Χωρίς νικητή η αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Σούλι και Αναγέννηση Άρτας αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στην Παραμυθιά.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με τον Καραμποΐκη, ενώ η Αναγέννηση Άρτας ισοφάρισε με τον Γιαννούλη στο 77΄.
Σούλι Παραμυθιάς (Τζιάρρας) : Διάσσινος, Μούτσιος, Τάτσης, Διαμάντης, Βασιλάκης, Μώκος, Παπαρούνας (92′ Παππάς), Αναστασιάδης, Καραμποΐκης (87′ Τσούνης), Ντόκος, Μπέλλος (74′ Κωσταμένας)
Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας Τ.) : Παπαϊωάννου, Θεοδώρου, Γιαννούλης, Κραμπής, Παπαρούνης, Μανιώτης, Παπακίτσος Δ. (60′ Παπακίτσος Αλ.), Χούσος (90′ Χεμπέγια), Σιδηρόπουλος, Νταλάκας Γ., Μπότσαρης (84′ Σταμούλης).