Αποτελέσματα 13ης αγωνιστικής Super League 2

Ήττα με 2-0 εκτός έδρας για ΑΕ Καραϊσκάκη

Την ήττα με 2-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας γνώρισε ο Καραϊσκάκης στο ντεμπούτο του Γιώργου Πετράκη στον πάγκο των Αρτινών για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.
Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες αν και προσπάθησαν να εκδηλώσουν ευκαιρίες δεν τα κατάφεραν με τους δυο αντίπαλους τερματοφύλακες να μην απειλούνται ιδιαίτερα.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι κι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 9′ με τον Χατζηστραβό να πλασάρει από πλεονεκτική θέση άουτ. Στο 17′ οι γηπεδούχοι απείλησαν, όταν ο Ναζίμ έβγαλε τετ α τετ τον Μπαλοτέλι ο οποίος όμως πλάσαρε άουτ. Στο 42′ ο Απόλλων Λάρισας είχε δοκάρι με σουτ του Σουλιώτη και στο 43′ ο Μπαστακός με πλασέ έκανε το 1-0 κι έστειλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης και στο 79′ είχαν δοκάρι, όταν ο Αλμπάνης με σουτ δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έβαλαν τέλος στο 80′ έπειτα από λάθος της άμυνας, ο Σιφναίος πήρε την μπάλα, πέρασε τον Μέλκα και έγραψε το 2-0.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Καρρίκι, Σουλιώτης, Κουρτεσιώτης, Ναζίμ, Χατζής, Λίταινας, Κόστα (85′ Νύκταρης), Σιφναίος (88′ Γκουντρουμπής), Μπαστακός (73′ Τασιουλής)

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Γ. Πετράκης): Μέλκα, Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Παπανίκου, Χατζηστραβός, Αλμπάνης, Καπίας, Ψιάνος, Μέτσε (79′ Μασούρας), Κυβελίδης, Τσούτσης (87′ Τερεζίου).
Αποτελέσματα
Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης 2-0
Πλατανιάς – Εργοτέλης 2-4
Παναχαϊκή – ΑΟΚ Κέρκυρα 4-0
Απόλλων Σμύρνης – Χανιά 0-0
Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου 3-0 α.α.
ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός (20/1, 16:30, ΕΡΤsports)

. Κέρκυρα -3
– Ο Απόλλων Πόντου άρχισε τη σεζόν με -6 βαθμούς και η Κέρκυρα με -3.

Αποτελέσματα 16ης αγωνιστικής 4ου ομίλου Γ’ Εθνικής 2019-20.
Κυριακή 19/01/2020, 15:00
Μεγάλη νίκη της Αναγέννησης στη Κέρκυρα επί της Λευκίμμης. Το γκολ του Αλέξανδρου Παπακίτσου ήταν αρκετό για να φύγει με το διπλό από το νησί των Φαιάκων η Αναγέννηση Άρτας για την 16η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής..
Οι Αρτινοί πανηγύρισαν μια πολύτιμη νίκη εκτός έδρας με γκολ του Αλέξανδρου Παππακιτσιου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ενώ σε προηγούμενη φάση είχαν και δοκάρι με τον Σιδηρόπουλο.

Απόλλων Ευπαλίου-Τηλυκράτης 1-1 (62′ Βήτος / 64′ Πετράκος)
Θιναλιακός-ΑΕΠ Κοζάνης 0-1 (22′ Καρακατσάνης)
ΑΟ Ανατολής-Αχέρων Καναλακίου 1-1 (4′ Τσουμάνης / 3′ Καψάσκης)
Μακεδονικός Φούφα-ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1 (40′ Φωτιάδης, 60′ Μπίντσης, 75′ Τοπάλης, 86′ Μαυροματίδης / 82′ )
Σούλι Παραμυθιάς-Ναυπακτιακός Αστέρας 3-2 (23′ Βασιλάκης, 62′ Γεωργάκης πεν, 84′ Μπέλλος / 37′ Θεοχάρης, 39′ Θωμόπουλος)
ΑΕ Μεσολογγίου-Αστέρας Ιτέας 3-0 α.α.
ΑΕ Λευκίμμης-Αναγέννηση Άρτας 0-1 (45+1′ Παπακίτσος)