Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής Super League 2

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1
Ισοπαλία 1-1 έληξε ο αγώνας στη Άρτα ανάμεσα στην Α.Ε. Καραϊσκάκης και Λεβαδειακό για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2. Μετά το αποτέλεσμα αυτό, η Α.Ε. Καραϊσκάκης βρίσκεται στην 5η θέση με 7 βαθμούς ενώ ο Λεβαδειακός μοιράζεται την 8η θέση με τα Χανιά στους 4 βαθμούς.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με τον Ιωαννίδη που εντός περιοχής πλάσαρε κάνοντας το 0-1 .
Οι γηπεδούχοικαι απείλησαν στο 9΄ με τον Χατζηστραβό.
Στο 29′, ο Μέλκας επενέβη σωτήρια στο κοντινό πλασέ του Ιωαννίδη.
Στο 34’ αντεπίθεση για την ΑΕ Καραϊσκάκης, ο Χατζηστραβός, με πλασέ εντός μικρής περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.

Κίτρινες: 31′ Μέτσε, 65′ Παναγιώτου – 30′ Καραχάλιος, 66′ Μαχαίρας, 84′ Άνγκουα
Kόκκινες: 90′ Μαχαίρας.
A.E. KAΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Παναγιώτου, Βλάχος, Καπίας, Μέτσε, Αλμπάνης (57′ Γυφτοκώστας), Ψιάνος, Κούστα (67′ Κυβελίδης), Χατζηστραβός, Τσούτσης (82′ Καψάλης).
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σωτήρης Αντωνίου): Μπάιτς, Αργυρόπουλος, Παντελιάδης, Άνγκουα, Φυτανίδης, Κοζορώνης (65′ Μαχαίρας), Καραχάλιος, Συμελίδης, Ενομό (15′ λ. τρ. Καστιγιόν), Ιωαννίδης, Κόναν (46′ Σανάμπρια).

12 Απόλλων Πόντου** -6
*AOK Κέρκυρα: -3 Πόντοι (Απόφαση Ομοσπονδίας)
** Απόλλων Πόντου: -6 Πόντοι (Απόφαση Ομοσπονδίας)

Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής 4ου ομίλου Γ’ Εθνικής
Κυριακή 10/11/2019
Επέστρεψε στις νίκες η Αναγέννηση Άρτας
Πανηγύρισαν οι φίλαθλοι στο Δημοτικό Στάδιο, την επιστροφή στις νίκες για την Αναγέννηση Άρτας με 2-0 επί του Ναυπακτιακού Αστέρα.
Η Αναγέννηση Άρτας σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από βροχή – δυσκολεύοντας το έργο των ποδοσφαιριστών- πήρε τη νίκη, με 2-0 (33΄ Σιδηρόπουλος και 71΄’ Μπότσαρης) επί του Ναυπακτιακού Αστέρα στην Άρτα. Ένα σκορ που θα μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ με ψύχραιμο πλασέ του Σιδηρόπουλου, στο 33’που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Άρτας αφού έχασε πολλές ευκαιρίες για γκολ, το πέτυχε στο 71′ με τον Μπότσαρη να κάνει το 2-0.
Αναγέννηση Άρτας: ( Νταλάκας): Παπαϊωάννου, Χεμπέγια, Παππάς, Παπαρούνης(66’Κράμπης), Γιαννούλης, Μανιώτης, Μαργαρίτης(87’Κατσαρός), Νταλάκας(70’Σχισμένος), Παπακίτσος Δ., Μπότσαρης, Σιδηρόπουλος .
Ναυπακτιακός : (Κάκκος):Πετσίνης, Καζανάς, Πεκέζ, Θωμόπουλος, Καλαμποκάς, Σταθόπουλος(73’Γιαννόπουλος), Βαρουξάκης, Κοκκάς, Κονιδάς(89’Τσεκούρας), Θεοχάρης, Φατίγκα(45’Τσότρας)