4η αγωνιστική 4ου ομίλου Γ' Εθνικής 2019-20

«Διπλό» η Αναγέννηση Άρτας στην Ανατολή

Στον 4ο όμιλο, η ΑΕΠ Καραγιαννίων νίκησε 2-0 τον Τηλυκράτη, κάνοντας το 4Χ4, ενώ η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 3-1 της Ανατολής στα Ιωάννινα.
Στο παιχνίδι στην Ανατολή στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν μοιρασμένη με την Αναγέννηση να ξεκινά δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στη συνέχεια η Ανατολή πήρε την υπεροχή του αγώνα στο 15’απείλησε με τον Σκανδάλη και στο 18’ ο Χριστακόπουλος έκανε την κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Τσουμάνη που την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Η Αναγεννηση αντέδρασε και στο ο Μαργαρίτης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπότσαρης με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη περιοχή και ο Παπακίτσος με προβολή
ισοφάρισε σε 1-1.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Άρτας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Στο 56’ ο Μπότσαρης με πλασέ έκανε τα 1-2 για τους φιλοξενούμενους.
Στο 62’ η Αναγέννηση κέρδισε πέναλτι σε τράβηγμα του Κλιτσινάρη στο Παπακίτσο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Σιδηρόπουλος απέκρουσε τη μπάλα ο Διαμάντης αυτή αφού βρήκε στο δοκάρι επέστρεψε στο τερέν και ο Σιδηρόπουλος την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για παίκτες και φιλάθλους της «Μαύρης Θύελλας»…

Οι συνθέσεις των ομάδων
Ανατολή (Ζώης): Διαμάντης, Μαρμούτας, Φίλιος (75’ Δήμος), Νάσιος, Μαλάτος, Κλιτσινάρης, Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (69’ Πολυχρόνης), Νούγιας (69’ Φωλίνας), Τσουμάνης, Χριστακόπουλος (75’ Κατσίφας).
Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Παπαιωάννου, Χεμπέγια, Γιαννούλης, Κράμπης, Παπαρούνης, Μανιώτης, Παπακίτσος Α. (86’ Κατσαρός), Χούσος (89’ Παππάς), Σιδηρόπουλος, Μαργαρίτης (66’ Μπαλάφας), Μπότσαρης (77’ Παπακίτσος Δ.).

Τα αποτελέσματα
ΑΟ Ανατολής-Αναγέννηση Άρτας 1-3
ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-0
Απόλλων Ευπαλίου-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-1
Θιναλιακός-ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0
Μακεδονικός Φούφα-Αστέρας Ιτέας 2-2
ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
ΑΕ Μεσολογγίου-Σούλι Παραμυθιάς 1-0

Βαθμολογία 4ου Ομίλου Γ’ Εθνικής
1ΑΕΠ Καραγιαννίων 12
2Αναγέννηση Αρτας 10
3Αχέρων Καναλακίου 8
4Θιναλιακός 7
5Ναυπακτιακός Αστέρας 7
6ΠΑΣ Πρέβεζα 6
7Απόλλων Ευπαλίου 5
8Τηλυκράτης Λευκάδας 5
9ΑΕ Λευκίμμης 5
10Αστέρας Ιτέας 4
11Μακεδονικός Φούφα 4
12ΑΕ Μεσολογγίου 3
13Σούλι Παραμυθίας 1
14ΑΟ Ανατολής 0

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής Β’ ΕΠΣΑ
ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών – Άρτα 2004 8-3
Ακράτητος Ακροποταμιάς – Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής 2-3
Αστέρας Ρόκκα – ΠΑΣ Κομμένου 1-2
ΑΟΚ Τζουμέρκων – Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 1-5
ΑΣ Ρακούν – ΑΟ Κορφοβουνίου 2-2

Βαθμολογία Β’ ΕΠΣ Άρτας 2019-20
1ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών 3
2Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα 3
3Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής 3
4ΠΑΣ Κομμένου 3
5ΑΟ Κορφοβουνίου 1
6ΑΣ Ρακούν 1
7Ακράτητος Ακροποταμιάς 0
8Αστέρας Ρόκκα 0
9ΑΟΚ Τζουμέρκων 0
10Άρτα 2004 0

Προτεινόμενα για εσάς