4η αγωνιστική 4ου ομίλου Γ' Εθνικής 2019-20

«Διπλό» η Αναγέννηση Άρτας στην Ανατολή

Στον 4ο όμιλο, η ΑΕΠ Καραγιαννίων νίκησε 2-0 τον Τηλυκράτη, κάνοντας το 4Χ4, ενώ η Αναγέννηση Άρτας επικράτησε 3-1 της Ανατολής στα Ιωάννινα.
Στο παιχνίδι στην Ανατολή στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν μοιρασμένη με την Αναγέννηση να ξεκινά δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στη συνέχεια η Ανατολή πήρε την υπεροχή του αγώνα στο 15’απείλησε με τον Σκανδάλη και στο 18’ ο Χριστακόπουλος έκανε την κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Τσουμάνη που την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.

Η Αναγεννηση αντέδρασε και στο ο Μαργαρίτης εκτέλεσε κόρνερ, ο Μπότσαρης με γυριστή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη περιοχή και ο Παπακίτσος με προβολή
ισοφάρισε σε 1-1.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Άρτας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Στο 56’ ο Μπότσαρης με πλασέ έκανε τα 1-2 για τους φιλοξενούμενους.
Στο 62’ η Αναγέννηση κέρδισε πέναλτι σε τράβηγμα του Κλιτσινάρη στο Παπακίτσο. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Σιδηρόπουλος απέκρουσε τη μπάλα ο Διαμάντης αυτή αφού βρήκε στο δοκάρι επέστρεψε στο τερέν και ο Σιδηρόπουλος την έστειλε στα δίχτυα κάνοντας το 1-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς για παίκτες και φιλάθλους της «Μαύρης Θύελλας»…

Οι συνθέσεις των ομάδων
Ανατολή (Ζώης): Διαμάντης, Μαρμούτας, Φίλιος (75’ Δήμος), Νάσιος, Μαλάτος, Κλιτσινάρης, Σκανδάλης, Εμβραίζογλου (69’ Πολυχρόνης), Νούγιας (69’ Φωλίνας), Τσουμάνης, Χριστακόπουλος (75’ Κατσίφας).
Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Παπαιωάννου, Χεμπέγια, Γιαννούλης, Κράμπης, Παπαρούνης, Μανιώτης, Παπακίτσος Α. (86’ Κατσαρός), Χούσος (89’ Παππάς), Σιδηρόπουλος, Μαργαρίτης (66’ Μπαλάφας), Μπότσαρης (77’ Παπακίτσος Δ.).